Haber

Obama: İsrail’in Gazze’deki eylemleri kendisine verilen ‘küresel desteği’ aşındırabilir

Eski ABD Devlet Başkanı Barack ObamaAçıklamasında İsrail’in Hamas’a karşı savaşında Gazze’ye yiyecek ve suyun kesilmesi gibi bazı eylemlerinin, ‘Filistinlilerin tutumlarını nesiller boyu sertleştirebilir’‘ Ve ‘ İsrail’e verilen uluslararası desteği zayıflatabilir.‘ söylenmiş.

Eski lider, ” İsrail hükümetinin Gazze’de esir tutulan sivil halkın gıda, su ve elektriğini kesme kararı, büyüyen insani krizi daha da kötüleştirmekle kalmıyor; Nesiller boyunca Filistinlilerin tutumlarını daha da sertleştirebilir, İsrail’e verilen küresel desteği aşındırabilir, İsrail’in düşmanlarının ekmeğine yağ sürebilir ve bölgede barış ve istikrarı sağlamaya yönelik uzun vadeli çabaları baltalayabilir.” iddia etti.

‘İsrail’in yanında dimdik duruyoruz’

Açıklamada Hamas’ın saldırısını kınadı Obamaİsrail’in meşru müdafaa hakkını desteklediğini yineleyerek bu tür savaşların sivillere yönelik riskleri konusunda uyardı.

Obamaİki hafta önce Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırılarının ardından İsrail’e destek sözü vermişti. ObamaX, hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

İsrail’e yönelik küstah terörist saldırılar ve masum sivillerin katledilmesi, tüm Amerikalıları dehşete düşürmeli ve öfkelendirmeli. Ölenler için yas tutuyoruz, rehin tutulanların sağ salim geri dönmesi için dua ediyoruz ve Hamas’ı tasfiye etme konusunda müttefikimiz İsrail’in yanındayız.

ObamaAyrıca daha önce” İsrail’in kendisini terörizme karşı savunma hakkını desteklerken, hem İsrailliler hem de Filistinliler için adil ve kalıcı bir barış için çabalamaya devam etmeliyiz.“O da bir açıklama yaptı.

halfetihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu