Ekonomi

Yerli akü sistemi Avrupa’da görücüye çıktı

İSTANBUL (IGFA) – YEO Teknoloji, Avrupa’nın en büyük yenilenebilir enerji sektörü toplantısı Intersolar Europe’da güç depolama çözümlerini tanıttı. YEO’nun iştiraklerinden Reap Battery Technologies, 100 bini aşkın ziyaretçi ile rekor kıran fuarda dünyanın dört bir yanından tüm katılımcılardan büyük ilgi gördü. Reap Battery, yılda 1 GWh güç depolama sistemi üretme kapasitesine sahip fabrikasını bu yıl İstanbul’da açmayı hedefliyor.

14-15-16 Haziran 2023 tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilen toplantıda, dünyanın dört bir yanından yenilenebilir enerji bölümü temsilcileri yeni iş bağlantıları kurma fırsatı buldu. Etkinlikte 57 ülkeden yaklaşık 2.500 katılımcı çalışmalarını ve analizlerini sergiledi. Karbonsuzlaştırma, yerelleşme ve dijitalleşme konularına odaklanarak anahtar teslim yenilenebilir enerji projeleriyle daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya için çalışan YEO’nun standı, katılımcı firma temsilcileri ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Birçok departman temsilcisinin ağırlandığı YEO standında Reap Akü’nün teknolojik çözümleri de tanıtıldı.

2020 yılı sonunda 10GWh’ye ulaşan güç depolama sistemlerinin dünya delegasyon kapasitesinin 2030 yılına kadar 194GWh’ye çıkması bekleniyor. Uluslararası araştırmalara göre her yıl yüzde 35 büyümesi beklenen güç depolama sistemlerinin pazar büyüklüğü 2030 yılında yaklaşık 225 milyar dolara çıkması bekleniyor.

baliseyhhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu